Môžete posielať pozvánky na miništranské aktivity…

6. ročník futbalového turnaja miništrantov

O dekanský pohár

V sobotu 21. septembra 2013 sa v Or. Polhore, Rabči a Sihelnom konal Miništrantský futbalový turnaj o pohár dekanov.  Stretlo sa 25 tímov v dvoch kategóriách, čo je okolo 250 miništrantov zo Zákamenského a Námestovského dekanátu. Začali sme spoločnou sv. omšou vo farskom kostole v Sihelnom. Potom sme sa rozdelil mladší do haly v Rabči a starší na 2 skupiny do telocviční v Or. Polhore a v Sihelnom.

Poradie mladšej kategórie: 1. Babín, 2. Hruštín, 3. Or. Veselé, 4. Rabča, 5. Or Polhora a Or. Lesná, 7. Hruštín, 8. Lokca a Zákamenné

Poradie staršej kategórie: 1. Námestovo, 2. Lokca, 3. Oravská Polhora, 4. Sihelné, o ostatné umiestnenie sa nehralo, keďže boli odohrané skupiny v 2 telocvičniach… 5. Klin,Zubrohlava, Babín, Or. Veselé, 9. SDB Námestovo, Hruštín, Zákamenné, Rabčice, 13. Or. Lesná

Tohoto roku teda vyhralo Námestovo a prevzalo na rok putovný pohár od miništrantov z Oravskej Polhory. Trofeje a ceny nám prišiel odovzdať otec biskup Štefan Sečka. Nechýbal ani super guľáš a kofola… :D

Ďakujeme všetkým organizátorom a štedrým sponzorom.

2. ročník minništrantského futbalového turnaja – O trofej prezidenta AKBO

V sobotu 8. júna 2013 poriadala AKBO (Asociácia Kaplánov Bielej Oravy) minništrantský futbalový turnaj o trofej prezidenta AKBO.

Začali sme ráno sv. omšou o 8.00 hod. v Hruštíne s hlavným – domácim celebrantom Petrom R., kde nám Milan P. (prezident AKBO) pripomenul v kardiologickom príhovore :) , čo to znamená byť “srdciarom” nielen v športe, ale aj v duchovnom živote – kto by nevedel, bol práve sviatok Nepoškvrneného Srdca Panny Márie… Kostol bol zaplnený až po posledné miesto, keďže si miništranti začali sadať zo zadnej časti kostola a chóra – čo je pre nich tiež rarita :) a tak si sv. omšu naozaj užili. Okolo pol 10-tej začal spoločnou modlitbou a hvizdom rozhodcov turnaj rozdelený na dve skupiny – keďže sa prihlásilo 9 tímov.

Slniečko pripekalo, guľášik rozvoniaval, sieť sa vlnila, hlasivky odchádzali, trávnik sa dral a všetci boli šťastní – aspoň tak vyzerali. Proste každý išiel na maximum ako “srdciari” a to bol náš cieľ. Na pár sekúnd nám schladil pot aj guľáš :) letný daždík – čo nikomu neprekážalo – veď sme chlapi. Po dlhom zápolení v skupinách formou každý s každým a nakoniec medziskupinovo A1 – B2, A2 – B1 – čomu asi všetci chápu:D , sa odohrávali derby – čo pridávalo našim “srciarom” na kvalite a silách. Nakoniec predsa niekto musel vyhrať a niekto odísť porazený…. nejdem zdržiavať….

Teda poradie: 9. - Námestovo, 8. – Babín, 7 – Sihelné, 6. – Oravská Lesná, 5. – Zákamenné, 4. – Novoť, 3. – (usporiadatelia) Hruštín, 2. – Rabča a 1. – Oravská Polhora (aj keď to ešte minútu pred koncom vyzeralo opačne – ale futbal sa hrá do konca… :) a srdcom)

Ďakujeme všetkým, ktorí zorganizovali, sponzorovali, docestovali, navarili, povzbudili, zahrali, zapískali, odovzdali,…. všetkým cez ktorých sme mohli prežiť krásnu slnečnú športovú sobotu.

Tešíme sa opäť o rok, pol, mesiac, …. (čo najskôr)

Asociácia kaplánov Bielej Oravy

vás pozýva na

5. ročník futbalového turnaja miništrantov

O dekanský pohár

 

Aj keď sme už momentálne rozdelení na dva dekanáty, v rámci zachovania dobrých vzťahov a budovania interdekanátnej spolupráce, po konzultácii s obidvoma pánmi dekanmi, sme sa rozhodli zachovať predchádzajúci model turnaja.

Turnaj sa uskutoční 22. 9. 2012 na futbalovom ihrisku v Zákamennom. (V prípade nepriaznivého počasia zvolíme halovú alternatívu) Začneme spoločnou svätou omšou o 8:00 v kostole Svätého Jozefa (nový kostol) v Zákamennom. Ako spôsob dopravy je možné použiť spoločný autobus pre viaceré farnosti.

Súťažiť budeme v dvoch kategóriách:

mladší - od 3. ročníka ZŠ do 7. ročníka ZŠ

starší -     od 8. ročníka ZŠ do 4. ročníka SŠ

Hrací systém sa určí podľa počtu prihlásených družstiev. Bude sa hrať na polovičke veľkého futbalového ihriska. Minimálny počet hráčov v družstve je šesť.

Bude dobre ak si donesiete vlastné dresy alebo rozlišovacie vesty. Štartovné je 10 € za jedno družstvo. Stačí uhradiť v deň konania turnaja.

Prihlášku do turnaja je potrebné poslať najneskôr do 17. 9. 2012 poštou na adresu farského úradu v Zákamennom alebo mailom na zakamenne.fara@gmail.com

 

Za organizačný výbor ostáva s pozdravom

Milan Prídavok, kaplán v Zákamennom

 

___________________________________________________________________________

 

 

Prihláška

 

Farský úrad v _________________ prihlasuje do futbalového turnaja miništrantov O dekanský pohár:

 

družstvo mladších miništrantov:                z farnosti ________________________

z filiálky   ________________________

 

družstvo starších miništrantov:                  z farnosti ________________________

z filiálky   ________________________

 

 

Ako duchovný správca farnosti sa zaručujem, že turnaja sa ako hráči zúčastnia len miništranti, ktorí pravidelne miništrujú (fankluby môžu byť poskladané zo širšieho spektra veriacich farnosti) a preberám zodpovednosť za ich správanie počas turnaja.

Ak je to možné, uveďte prosím aj približný počet účastníkov z vašej farnosti. (Kvôli príprave občerstvenia)

 

m. p. podpis, funkcia

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Dekanátny úrad v Spišskej Novej Vsi

v spolupráci s farnosťami spišskonovoveského dekanátu organizujú a zároveň pozývajú na 2. ročník dekanátneho letného miništrantského futbalového turnaja, ktorý sa uskutoční dňa 1. septembra na ihrisku v Letanovciach.

Program sa začne o 9.00 hod. privítaním a registráciou tímov podľa kategórii. Po úvodnej modlitbe bude následovať úvodný výkop p. dekanom Mišekom. Po odohraní zápasov je pripravený guláš s občerstvením. Turnaj sa ukončí vyhodnotením všetkých zápasov a ocenením miništrantov.

Srdečne pozývame.

Plagát

29. augusta 2012 sa v Lúčkach uskutočnil 9. ročník futbalového turnaja miništrantov:  „O putovný pohár in memoriam + Vsdp. Kornela Brtku.“

Turnaja sa zúčastnili miništranti z farností – filiálok (podľa abecedy): Hruštín, Kalameny, Lisková, Liptovská Lúžna, Lúčky.
Výsledky:
Kategória mladší miništranti:
1.miesto Lúčky
2.miesto Hruštín “B”
3.miesto KALAMENY
4.miesto Hruštín “A”
Kategória starší miništranti:
1.miesto Liptovská Lúžna
2.miesto Lisková
3.miesto Hruštín
Aj tento ročník turnaja sa niesol (ako vždy) v radostnej a pokojnej atmosfére, ktorá sa vytvorila vďaka hráčom i povzbudzujúcim.
Ceny a medaile víťazom odovzdal  pán rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku prof. Tadeusz Zasepa.
Tohto roku pribudli k pohárom pre víťazov aj medaile. A tak to bolo ako na olympijských hrách v Londýne :) .
Peter Kvasňák, správca farnosti

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Asociácia kaplánov námestovského dekanátu

vás pozýva na

1. ročník futbalového turnaja miništrantov O pohár prezidenta AKND

 

Turnaj sa uskutoční 8. 5. 2012 v Športovej hale v Rabči. (V prípade priaznivého počasia bude možnosť odohrať zápasy na umelej tráve.) Začneme spoločnou svätou omšou o 8:00 v kostole Navštívenia Panny Márie v Rabči. Ako spôsob dopravy je možné použiť spoločný autobus pre viaceré farnosti.

Turnaj je pre starších miništrantov od 8. ročníka ZŠ do 4. ročníka SŠ.

Hrací systém sa určí podľa počtu prihlásených družstiev. Minimálny počet hráčov v družstve je šesť. Bude dobre ak si donesiete vlastné dresy alebo rozlišovacie vesty. Víťaz turnaja na záver odohrá exhibičný zápas proti kňazom dekanátu. Týmto pozývame všetkých kňazov, ktorí by si radi zahrali.

Štartovné je 10€. (Stačí uhradiť počas turnaja.)

Prihlášku do turnaja je potrebné poslať najneskôr do 30. 4. 2012 poštou na adresu farského úradu v Zákamennom alebo mailom na zakamenne.fara@gmail.com.

 

Za organizačný výbor ostáva s pozdravom

 

Milan Prídavok, kaplán v Zákamennom

 

___________________________________________________________________________

Prihláška

 

 

Farský úrad v _________________ prihlasuje do futbalového turnaja miništrantov:

 

družstvo miništrantov:                       z farnosti ________________________

z filiálky_________________________

 Ako duchovný správca farnosti sa zaručujem, že turnaja sa ako hráči zúčastnia len miništranti, ktorí pravidelne miništrujú (fankluby môžu byť poskladané zo širšieho spektra veriacich farnosti) a preberám zodpovednosť za ich správanie počas turnaja.

 

 

m. p.

 podpis, funkcia

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Vianočný miništrantský  turnaj vo futbale  - 7. januára 2012 – Spišská Nová Ves

 

Na turnaj sa k dnešnému dňu zaregistrovalo cca 114 miništrantov, 16 mužstiev z 10 farností.

Skupina do 13 rokovSpišské Tomášovce, SmižanyA, Harichovce, Letanovce, Markušovce, SmižanyB, Hnilec

Skupina nad 13 rokov: Harichovce, Spišská Nová Ves, Levočské lúky, SmižanyA, Spišské Tomášovce, SmižanyB, Markušovce, Jamník, Chrasť nad Hornádom

Dekanátny úrad v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s farnosťami spišskonovoveského dekanátu organizuje dňa 07.01.2012 pre miništrantov zo spišskonovoveského dekanátu miništrantský dekanátny turnaj vo futbale. Záštitu nad turnajom prevzal vsdp. Anton Mišek, dekan.

 

Program turnaja:

- 08:30 – privítanie a registrácia účastníkov (podľa kategórií v jednotlivých telocvičniach)
- modlitba
- losovanie zápasov
- 09:00 – začiatok turnaja
- 12:00 – vyhodnotenie
- 12:30 – občerstvenie
- 13:30 – záver

Čo je potrebné si vziať:

športová obuv s bielou podrážkou!, každé mužstvo farebne rovnaké tričká/dresy, suché veci na prezlečenie.

Miesto konania:

telocvičňa Hotelovej (kategória nad 13 rokov) a Cirkevnej ZŠ (do 13 rokov) v SNV;

Občerstvenie:

zabezpečené v pastoračných priestoroch farského úradu v SNV (párky, čaj).

Kategórie:

hrá sa v dvoch kategóriách: do 13 rokov a nad 13 rokov; podľa počtu prihlásených mužstiev sa stanoví hrací čas (1×20 alebo 1×15 min.); tak isto, podľa počtu prihlásených mužstiev (párny, nepárny počet) sa stanoví hrací systém, ktorý vám oznámime pred začatím turnaja. Hrať sa bude v zostavách 4 + 1 hráč.

Registrácia:

Prosíme mužstvá, aby sa čím skôr zaregistrovali elektronickou formou. V e-maili je potrebné uviesť tieto informácie: farnosť, kategória do 13 alebo nad 13 rokov a počet členov mužstva; kontaktnú zodpovednú osobu, jej mobilné telefónne číslo a e-mail. Registráciu pošlite na adresu: <bartosmartin@zoznam.sk>.

Financovanie:

Zápisné pre každé mužstvo je 15 eur (nájom telocvične, občerstvenie); zvyšné náklady hradia podľa potreby farské úrady jednotlivých mužstiev.

Športovo – technické zásady:

1.Termíny a čas stretnutí: Každé stretnutie sa musí začať presne v určenom čase. Družstvá s vyplneným zápisom a rozhodcovia musia byť pripravení na odohranie stretnutia 5 min. pred jeho začiatkom.
2. Hodnotenie stretnutí: Výhra v stretnutí sa hodnotí 3 bodmi pre víťaza, remíza 1 bod, prehra 0 bodov. Za každé neodohrané víťazstvo sa priznáva výsledok 3:0 a 3 body víťazovi. Družstvu, ktoré zo súťaže predčasne vystúpilo alebo je zo súťaže vylúčené, sa všetky jeho dosiahnuté výsledky anulujú.

O konečnom poradí družstiev rozhoduje:

1- body
2- počet bodov zo vzájomných zápasov
3- rozdiel skóre
4- podiel skóre
5- žreb

Rozhodca je povinný dbať na presné zaznamenávanie strelcov gólov, žltých a červených kariet v zápise o stretnutí už počas stretnutia.

Červená karta/ČK/- udeľuje sa za: hrubé nešportové správanie, za hanlivé a urážlivé výroky, za druhú ŽK, za zmarenie výhodnej gólovej príležitosti a hru brankára mimo bránkového územia v gólovej príležitosti.

Po udelení ČK nasleduje vylúčenie hráča z hry a vylúčený hráč nesmie byť na lavičke náhradníkov svojho družstva. Jeho družstvo hrá oslabené 4 min., Ž.K. – družstvo hrá oslabené 2 min..

2 ŽK – ČK.

Po dosiahnutí gólu hrá mužstvo ďalej oslabené.

ČK- rozhodne DK turnaja.

Hráč hrajúci v okuliaroch hrá na vlastnú zodpovednosť i v prípade poškodenia inej osoby.
Poistenie hráčov: Každý hráč na vlastnú zodpovednosť.

 

Pravidlá

Hrá sa podľa pravidiel malého futbalu v hale.
Nepriame a priame kopy, rohy, auty platia, s tým rozdielom, že aut sa rozohráva nohou z poza postrannej čiary.
Pokutový kop sa kope zo vzdialenosti 7 m. od brány.
Pri voľnom kope, aute a rohu musí byť vzdialenosť súpera od lopty najmenej 3 metre. Všetky tieto kopy musia byť rozohrané do 5 sekúnd od momentu okamžitého položenia lopty na zem.
Pri dotknutí sa lopty stropu haly rozhodca nariadi NVK zo stredu HP proti družstvu, od hráča ktorého lopta do stropu smerovala. Vkĺzačky v súboji o loptu proti súperovi sú zakázané, R stretnutia za toto porušenie pravidiel nariadi NVK z miesta priestupku. Hra brankára s loptou sa posudzuje ako vo futbale. Loptu zahranú za bránu súpera vracia do hry len brankár (nie hráč) a to vyhodením lopty do hry rukou, alebo nohou. Hod od brány je zahraný správne vtedy, ak sa dotkne alebo zahrá loptou iný hráč a lopta sa dotkla hracej plochy na vlastnej polovici. Ak sa tak nestane a lopta z hodu od brány prejde na súperovu polovicu, rozhodca hru preruší a nariadi NVK z ľubovoľného miesta na stredovej čiare.
Brankár nesmie vo svojom bránkovom území ovládať loptu rukami dlhšie ako 5 sekúnd. Ak toto pravidlo poruší R hru preruší a nariadi NVK proti jeho družstvu z miesta priestupku. Kop vlastnému brankárovi sa považuje za malú domov,  preto brankár nemôže hrať vo vlastnom bránkovom území rukami.
Gól neplatí priamo z NVK, priamo z priameho a nepriameho voľného kopu zahraného do vlastnej brány, priamo z hodu od bránky aj keď sa lopta dotkla hracej plochy na vlastnej polovici.

Prosíme Vás, aby zodpovední vedúci mužstiev oboznámili o športovo – technických zásadách a pravidlách všetkých účastníkov turnaja.

Tešíme sa na vás,

organizátori turnaja

V Spišskej Novej Vsi, dňa 21.12.2011

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Miništrantský futbalový turnaj “O pohár Námestovského dekana”

V sobotu 15.10. sa zišlo v Oravskej Polhore v kostole na sv. omši ráno rekordne takmer dvesto miništrantov z nášho dekanátu. Miništranti z jedenástich farnosti si zmerali svoje sily vo futbale. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – mladší miništranti do šiestej triedy a starší od siedmej vyššie. Keďže nás bolo tak veľa, museli sme napriek horšiemu počasiu odohrať zápasy vonku na trávnatých ihriskách. Hralo sa v Or. Polhore a v Rabčiciach. Obe ihriská sa rozdelili na polovice, preto sme mohli naraz hrať štyri duely.

Vo finále mladších zvíťazilo súverejne Mútne, a v staršej kategórii Námestovo tesne pred domácimi z Oravskej Polhory

Tento turnaj bol pre nás aj príležitosťou  lepšie sa spoznať a navzájom sa povzbudiť.

Ďakujeme kňazom za organizáciu turnaja, za dobrý guláš a teplý čaj a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

foto o chvíľu….