Vitajte vo foto-galérií z našich mini-štrantských akcií

2. ročník miništrantského futbalového turnaja o pohár prezidenta AKBO

V sobotu 8. júna 2013 poriadala AKBO (Asociácia Kaplánov Bielej Oravy) minništrantský futbalový turnaj o trofej prezidenta AKBO. Začali sme ráno sv. omšou o 8.00 hod. v Hruštíne s hlavným – domácim celebrantom Petrom R., kde nám Milan P. (prezident AKBO) pripomenul v kardiologickom príhovore , čo to znamená byť “srdciarom” nielen v športe, ale aj v duchovnom živote – kto by nevedel, bol práve sviatok Nepoškvrneného Srdca Panny Márie… Kostol bol zaplnený až po posledné miesto, keďže si miništranti začali sadať zo zadnej časti kostola a chóra – čo je pre nich tiež rarita a tak si sv. omšu naozaj užili. Okolo pol 10-tej začal spoločnou modlitbou a hvizdom rozhodcov turnaj rozdelený na dve skupiny – keďže sa prihlásilo 9 tímov. Slniečko pripekalo, guľášik rozvoniaval, sieť sa vlnila, hlasivky odchádzali, trávnik sa dral a všetci boli šťastní – aspoň tak vyzerali. Proste každý išiel na maximum ako “srdciari” a to bol náš cieľ. Na pár sekúnd nám schladil pot aj guľáš letný daždík – čo nikomu neprekážalo – veď sme chlapi. Po dlhom zápolení v skupinách formou každý s každým a nakoniec medziskupinovo A1 – B2, A2 – B1 – čomu asi všetci chápu , sa odohrávali derby – čo pridávalo našim “srciarom” na kvalite a silách. Nakoniec predsa niekto musel vyhrať a niekto odísť porazený…. nejdem zdržiavať…. Teda poradie: 9. - Námestovo, 8. – Babín, 7 – Sihelné, 6. – Oravská Lesná, 5. – Zákamenné, 4. – Novoť, 3. – (usporiadatelia) Hruštín, 2. – Rabča a 1. – Oravská Polhora (aj keď to ešte minútu pred koncom vyzeralo opačne – ale futbal sa hrá do konca… a srdcom) Ďakujeme všetkým, ktorí zorganizovali, sponzorovali, docestovali, navarili, povzbudili, zahrali, zapískali, odovzdali,…. všetkým cez ktorých sme mohli prežiť krásnu slnečnú športovú sobotu. Tešíme sa opäť o rok, pol, mesiac, …. (čo najskôr)

20 Photos

5. ročník o Dekanský putovný pohár

Turnaj o Dekanský pohár Všetci sme povolaní k spáse, lebo Ježiš Kristus za každého človeka umrel na kríži. Aj za miništranta. Miništrant svojou službou pri oltári je tak blízko k Božím milostiam a darom, že ho Ježiš obdarúva mimoriadnymi milosťami a povoláva k svätosti. To si musí uvedomovať každý miništrant, a preto má byť oddaný, čistý, zbožný, vzorný, usilovný a férový. Svoju férovosť a usilovnosť ukázali miništranti zo Zákamenského a Námestovského dekanátu na 5. ročníku miništrantského futbalového turnaja O dekanský pohár, ktorý sa uskutočnil 22. septembra 2012 na futbalovom ihrisku v Zákamennom. Začali sme svätou omšou v kostole sv. Jozefa, ktorú celebroval námestovský pán dekan Blažej Dibdiak. Prítomný bol aj zákamenský pán dekan Marián Pánik a koncelebrovali viacerí kapláni z námestovského a zákamenského dekanátu. Duchovne posilnení pri sv. omši sme sa premiestnili na ihrisko. Zápasy sa odohrali za takmer ideálneho futbalového počasia, ktoré prispelo k zábave a dobrým športovým výsledkom. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 24 družstiev, ktoré súťažili v dvoch kategóriách. Zo všetkých doterajších turnajov bol práve tento najpočetnejší. Zahrať si prišlo okolo 240 miništrantov. Pre veľký počet súťažných tímov, sme museli súčasne hrať na štyroch ihriskách. Povzbudzovanie, radosť z každého gólu, no sem tam aj smútok z prehry sa vznášali na zákamenským futbalovým stánkom. Všetci súťažiaci si odniesli domov diplom a sladkú odmenu. Odmenou pre tých lepších boli aj pekné trofeje a pre tých najlepších to bol aj putovný pohár. Behanie a prihrávanie úplne vyčerpali všetkých miništrantov i rozhodcov a tak ich čakal výborný guľáš a teplý čaj. Všetci sa do sýtosti najedli a čakalo ich vyhodnotenie. Ako to už všetci poznáme, nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Avšak, všade musia byť aj tí, čo sú poslední. V očiach miništrantov však nebolo vidieť smútok, boli radi, že si zašportovali, spoznali nových miništrantov a zažili niečo nové. Tu sú výsledky : Kategória: Starší - od 8. ročníka ZŠ do 4. ročníka SŠ Mladší – do 7. ročníka ZŠ 1. Babín 2. Sihelné 3. Or. Polhora 4. Novoť 5. Zákamenné 6. Mútne 7. Námestovo 8. Rabča 9. Hruštín 10. Or. Lesná 11. Breza 1. Or. Polhora 2. Breza 3. Rabča 4. Lokca 5. Mútne 6. Vavrečka 7. Zákamenné 8. Námestovo 9. Novoť 10. Hruštín 11. Rabčice 12. Or. Lesná 13. Ťapešovo Najlepším strelcom turnaja sa v kategórii starších stal Peťo Mačinec z Rabče a v kategórii mladších Vladimír Sivoň. Miništrant má svojim životom slúžiť Bohu nielen pri oltári, ale aj v bežnom živote. Preto má svojim správaním svedčiť o Bohu. O tom, že oravskí miništranti chcú vzorne plniť svoju službu a poslanie sme sa presvedčili a počas priebehu turnaja. Celé podujatie sa na ihrisku (i keď boli rozdané aj nejaké žlté karty) i mimo ihriska nieslo v priateľskej a slušnej atmosfére. Obrovské ďakujem patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácii a úspešnému priebehu veľkého športového podujatia. Tešíme sa o rok ! ☺ Organizátori

113 Photos

1. ročník futbalového turnaja miništrantov O pohár prezidenta AKND 8.5.2012 Rabča

Turnaj zorganizovala AKND (Asociácia Kaplánov Námestovského Dekanátu) dňa 8. mája 2012. Začali sme spoločnou sv. omšou v Rabči a potom sa presunuli do haly v Rabči a telocvične v Sihelnom (tu sa hrala základná časť kvôli veľkej účasti). Turnaj bol pre starších miništrantov od 8. ročníka ZŠ do 4. ročníka SŠ. Do súťaže bolo prihlásených 12 tímov. Po napínavých viac ako 30-tich zápasoch vyhrali pohár miništranti z farnosti Mutné pred Vavrečkou a Beňadovom. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri príprave stretnutia.